Özel DNS sunucuları

Özel DNS sunucuları tamamen beyaz etiketli DNS sunucularıdır. Bir Özel DNS sunucusu aldığınızda, ağımız ve web arayüzümüzle bağlantı kurulacaktır. Sunucu sistem yöneticilerimiz tarafından yönetilecek ve desteklenecek ve tüm alan adlarınızı web arayüzümüz üzerinden yönetebileceksiniz. Her Private DNS sunucusu şunları içerir:

  • Tüm Premium özellikler - TTL yönetimi, İkincil DNS, Bulut alanları, Dinamik DNS, SOA Ayarları ve Saatlik istatistikler
  • Sınırsız DNS bölgeleri. Sunucunuzun üstesinden gelebilecek çok sayıda DNS bölgesi barındırabilirsiniz. 24x7 izlenecek ve sunucumuzun herhangi bir sınırına ulaşıldığında ekibimiz sizinle irtibata geçecektir. İzlememizden detaylı bilgi (grafikler ve kayıtlar) sağlayacağız.
  • Sınırsız DNS kayıtları. Sunucunuzun işleyebileceği birçok DNS kaydını barındırabilirsiniz. Sunucuya herhangi bir sınır ulaşıldığında, 24x7 izlenir ve ekibimiz sizinle iletişim kuracaktır. İhtiyacınız varsa, izlememizden size detaylı bilgi (grafikler ve kayıtlar) vereceğiz.
  • Sadece ihtiyacınız olan yerler. 10 veya daha fazla Özel DNS sunucusuna sahip olmanız gerekmez, yalnızca özel müşterilerinizin bulunduğu yerlerde Özel DNS sunucuları satın alabilirsiniz.
  • Özel DNS sunucusunu ihtiyaçlarınızı karşılayacak kaynaklarla satın alabilirsiniz. İhtiyacınız olmayan destek, sistem yönetimi ve donanım için ödeme yapmanız gerekmez.
  • Tüm Özel DNS sunucuları, ekibimiz tarafından yönetilmekte ve desteklenmektedir. Sistemimizin tüm özellikleri ve işlevleri özel sunucunuza dağıtılacaktır.
  • Özel DNS sunucularının özel bir IP adresi ve PTR kaydı vardır. Resellerların beyaz etiket DNS servisi sağlaması için kullanılabilir.
  • HTTP API'mız sisteminizle tam entegrasyon için kullanılabilir
  • Bir iş günü teslim süresi


Özel DNS sunucusu kullanmanın faydaları

Özel DNS sunucusu birçok avantajla birlikte gelir ve onu kullanmaya başladığınız anda bunlardan yararlanabileceksiniz. O halde, size bir Özel DNS sunucusunun sağladığı başlıca ve en önemli avantajları kısaca tanıtalım:

Premium DNS özellikleri

Her Özel DNS sunucusuyla, Premium DNS planlarında bulunan tüm özelliklerden yararlanabilirsiniz. Örneğin, Dinamik DNS, İkincil DNS ve TTL yönetimi gibi gelişmiş hizmetleri kullanabilirsiniz. Ayrıca Özel DNS sunucunuz deneyimli ve profesyonel sistem yöneticilerimiz tarafından yönetilecek ve desteklenecektir. Öte yandan, alan adları portföyünüze kolayca yönetebileceğiniz web arayüzümüz üzerinden erişebilirsiniz.

DNS kayıtları ve DNS bölgeleri

Özel DNS sunucusuyla ilgili harika olan şey, sunucunuzun işleyebileceği kadar çok DNS bölgesi (zone) oluşturmanıza ve barındırmanıza imkân tanımasıdır. Dolayısıyla, en önemli gereksinimlerinizden biri bu ise kesinlikle böyle bir sunucuya yatırım yapmalısınız. Limite ulaşıldığında tarafınıza uyarı gönderilecek ve detaylı bilgilendirme yapılacaktır. Çok sayıda ve çeşitte farklı DNS kaydı türleri de oluşturabilirsiniz. Bu, DNS'inizi tam olarak istediğiniz gibi yapılandırabilmenizi sağlar.

Uygun maliyetli çözüm

Özel DNS sunucusu, yalnızca ihtiyaçlarınıza uygun kaynaklar için ödeme yapmanız nedeniyle uygun fiyatlı ve pratik bir seçimdir. Gerçekte kullanmayacağınız özellikler için ekstra bir harcama yapmanız gereksiz. Ayrıca, yalnızca müşterilerinize yakın konumlardaki Özel DNS sunucuları için harcama yaparsınız. Böylece, ihtiyaçlarınız makul bir fiyata mükemmel bir şekilde karşılanır!

Alternative of Private DNS server

Although Private DNS is a very efficient and cost-effective solution, it is not suitable for every type of customer. If you manage many domains and are looking for a profitable solution, then Private DNS is just for you. But, if you don't manage a massive number of domains, a more cost-effective solution for you would be to take advantage of our Anycast DNS service with Dedicated IPs. It will provide you with great speed, redundancy and security!

Anycast DNS + Dedicates IPs

Anycast DNS ağımızın sunduğu tüm avantajlardan yararlanın!

Teklif al

Bize güvenenler:

Çerezler hizmetlerimizi sunmamıza yardımcı olur. Hizmetlerimizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı kabul edersiniz. Daha fazla bilgi edin