%100 DNS Kullanılabilirliği

Geleneksel DNS servis sağlayıcıları, benzersiz IP adreslerine ve fiziksel konumlara sahip birden fazla sunucuyu yönetir. Bir DNS sunucusu kapalıyken, ziyaretçiler tarafından erişilemez ve çok fazla zaman aşımına uğramaktadır (birkaç saniye). ClouDNS, dünyanın farklı kıtalarında bulunan 47 veri merkezleri üzerinden kendi Anycast DNS ağını işletir. Kesinti süresini ve performans problemlerini unutun! Anycast ağımız, performansı düşüren sorunlar olduğunda herhangi bir POP'tan gelen trafiği yeniden yönlendiren, coğrafi olarak dağılmış birden çok sunucuya sahiptir. Amacımız, mümkün olan en yüksek SLA'yı sağlamaktır. Tarafımızdan sağlanan Kurumsal DNS, %10.000 SLA kapsamındadır.

Ayda milyonlarca DNS sorgusu

Yönetilen DNS sağlayıcılarının çoğu, müşterilerini ayda işlenen DNS sorgularına göre faturalandırır. Daha düşük TTL, pazarlama kampanyaları, spam veya diğer tür DNS taşkınları, ay sonunda DNS sorguları için binlerce dolar üretebilir, hatta DNS adının aylık sınırına ulaşıldığı için etki alanı adınız bile çalışmayı durdurabilir.

Kurumsal DNS ağımız her saniye milyonlarca sorguyu işlemek için tasarlanmıştır. Fiyatlandırma modelimiz sorgu faturalandırmasına dayanmamaktadır. Tepeleriniz için hiçbir zaman faturalandırılmayacaksınız ve etki alanı adlarınız, DNS sorgu sınırları nedeniyle çalışmayı asla bırakmayacak. Herhangi bir DNS sorgusu taşması için faturalandırılmayacaksınız.

Binlerce DNS kaydı

Dâhili DNS yönetim sistemimiz, büyük miktarda DNS kaydıyla çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Tek bir DNS bölgesinde 100.000'den fazla DNS kaydıyla büyük IPv6 Ters DNS bölgelerinin yönetimi konusunda birden fazla İnternet Servis Sağlayıcısına yardımcı oluyoruz. 300.000'den fazla DNS kaydına sahip DNS tabanlı Kara Listeleri olan büyük Anti-Spam kuruluşları müşterilerimiz arasında yer almaktadır.

Anlık DNS yayılımı

Managed DNS service ağımıza dahil olan tüm veri merkezlerinde anında DNS yayılımı ile gelişmiş sistem altında çalışmaktadır. Web tabanlı kontrol paneli, müşterilerimizin tüm veri merkezlerindeki yayılımı gerçek zamanlı olarak izlemesini sağlar. Her bir veri merkezi için güncelleme durumunun ne olduğunu herhangi bir zamanda etki alanı adlarınız için kontrol edebilirsiniz. Düşük TTL değerleriyle birlikte (1 dakikaya kadar) müşterilerimiz, herhangi bir kesinti olmadan daha hızlı bir değişiklik yapabilirler.

DNS tabanlı DDoS saldırılarına karşı korumalı

Piyasada, kaliteli ve hızlı bir DNS hizmeti sağlayabilecek birçok Yönetilen DNS hizmet sağlayıcısı bulunmaktadır. Ancak, DDoS saldırıları, özellikle de büyük sorgu akınları (flood) gibi DNS tabanlı saldırılar söz konusu olduğunda durum aynı değildir. Yönetilen DNS hizmet sağlayıcılarının çoğu (endüstri liderleri dâhil) herhangi bir DDoS Koruması sağlamazlar. Bazıları ise DDoS Korumasına sahiptir, fakat bu yalnızca hacimsel - bant genişliği tabanlı saldırılar içindir. Bizden başka hiçbir hizmet sağlayıcı DNS sorgusu akınları için DDoS Koruması sunmaz.

DNS hizmeti, UDP tabanlı bir hizmettir. Saldırılan alan adını yöneten DNS sunucularına rastgele IP adreslerinden büyük miktarda DNS isteği gönderilmesi bir sorun yaratmaz. DNS sorgusu flood saldırıları, tek bir etki alanı adı için büyük miktarda DNS isteği gönderilmesine dayanır. Yönetilen DNS sağlayıcılarının çoğu başarısız olur ve saldırıya uğrayan alan adını ağlarında engeller. DNS tabanlı saldırılar için kendi geliştirdiğimiz koruma altyapımız, bu türdeki her çeşit saldırının etkisini azaltmak için tasarlanmıştır.

Maksimum hız için tasarlanmış DNS

Geleneksel tek noktaya yayın DNS ağı yapılandırması, benzersiz IP adreslerine ve fiziksel konuma sahip iki veya daha fazla DNS sunucusu içerir. Örneğin, piyasadaki DNS sağlayıcılarının çoğu Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'da bulunan iki veya dört ad sunucusu sağlar, ancak web sitesi ziyaretçilerinin ve ABD’den gelen DNS çözümleyicilerinin ABD sunucularına ve bu sunuculara bağlanma garantisi yoktur. Avrupa'dan AB sunucusuna. Amerika Birleşik Devletleri'nden bir ziyaretçi AB sunucusuna bağlıysa, tek bir sorgu için hız 150ms'den fazla olacaktır, Avrupa'dan gelen ziyaretçi ABD sunucusuna bağlanırsa aynıdır.

ClouDNS, aynı IP adresine sahip bir DNS sunucusunun dünyadaki birden fazla veri merkezi üzerinden dağıtıldığı Anycast DNS ağı üzerinden Enterprise DNS hizmeti sunar. Web sitenizi ziyaret eden veya İnternet Sağlayıcısının DNS çözümleyicisi en yakın veri merkezine bağlanacaktır. Anycast Ağımız, dünyanın herhangi bir yerinden mümkün olan en iyi hızı sağlar.

Beyaz etiketli DNS hizmeti ve özel IP adresleri

Biz DNS altyapı sağlayıcısıyız. Kurumsal müşterilerimizin çoğu telekom ve internet sağlayıcıları, veri merkezleri, barındırma sağlayıcıları ve web stüdyolarıdır. Temel özelliklerimizden biri, müşterilerimize, kendi ters kayıtları (PTR) olan özel IP adresleri ile tam beyaz etiketli DNS hizmeti sağlama seçeneğidir. Özel IP adresleri, müşterilerimize müşterilerine kendi marka ve alan adları altında şeffaf DNS hizmeti sunmalarına izin verir.

7/24 Destek

Ne olursa olsun, hangi gün olursa olsun kesintisiz, kesintisiz ağ izleme ve desteği sağlıyoruz. Teknik Destek ekibimiz canlı sohbet ve biletlerle 24/7 sizin için çevrimiçi. Bölgelerinizi ücretsiz olarak taşıyabiliriz, buradan daha fazla oku.

DDoS Protected L
$39.95/Ay
 • DNS için DDoS koruması
 • 4 Anycast DNS sunucuları
 • 400 DNS bölgeleri
 • 20,000 DNS kayıtları
 • Aylık sınırsız sorgu
 • 3 DNS Failover kontrolü
 • 1000 Email yönlendirme
 • Birincil DNS için DNSSEC
 • İkincil DNS
 • Tüm genişletilmiş Özellikler
Tamamen ücretsiz deneme. Kredi kartı gerekmiyor. Aldatmaca yok.
Ücretsiz 30 Günlük Deneme Sürümünü Başlat
DDoS Protected L with Dedicated IPs
$64.95/Ay
 • +4 Özel ayrılan IPv4 ve IPv6 adresleri
 • Özel PTR kayıtları ve sunucu adları
 • Tüm DDoS Korumalı L özellikleri
Şimdi satın al
Özel DNS
İhtiyaçlarınıza uygun
 • Hosting Şirketleri için DNS'leri Dışarıda Barındırmak
 • White Label DNS hizmeti ve kontrol paneli
 • WHMCS ve HostBill için DNS yöneticisi
 • cPanel, Plesk ve diğer platformlarla entegrasyon
Teklif al
Çerezler hizmetlerimizi sunmamıza yardımcı olur. Hizmetlerimizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı kabul edersiniz. Daha fazla bilgi edin