İkincil DNS nedir?

İkincil DNS, bir alan adı için DNS trafiğini mümkün olan en iyi çalışma süresi ve yedeklilik için çok kolay ve kolay bir şekilde iki veya daha fazla DNS sağlayıcısına dağıtmanın bir yolunu sağlar. Alan adının DNS kayıtlarını yalnızca tek bir (Birincil DNS) sağlayıcıda yönetebilirsiniz ve İkincil DNS teknolojisini kullanan ikinci sağlayıcı otomatik olarak güncel tutulabilir ve senkronize edilebilir.

İkincil DNS hizmetini kullanmanın yararları

İkincil DNS ayarlamanın başlıca faydalarından bazıları şunlardır::

 • 100% Uptime: Birincil DNS sağlayıcısı kullanılamıyorsa, DNS trafiği web sitesinin ziyaretçilerine herhangi bir görünür etkisi olmadan otomatik olarak ikincil sağlayıcı tarafından sunulacaktır.
 • Yedekleme DNS: Birincil sağlayıcı ile bir şey olursa İkincil DNS, yedekleme planı olarak kullanılabilir. Tüm DNS kayıtlarınızın yeni bir kopyasını alacaksınız.
 • Tedarikçi bağımsızlığı: Son birkaç yılda DDoS saldırıları hem sıklıkta hem de şiddetinde artmaktadır. İkincil DNS ile ek DNS sağlayıcısı eklemek size daha iyi güvenlik ve sağlayıcı bağımsızlığı sağlar.
 • Ek güvenlik: Kendi DNS sunucularını yönetiyorsanız, bunları gizli Master ile İkincil DNS yapılandırması ile güvence altına alabilirsiniz. ClouDNS sizin için tüm kamu trafiğini idare edecektir.
 • Kendinden barındırılan DNS'den Yönetilen Anycast DNS'ye kolay geçiş: Kendi DNS sunucularınızı yönetiyorsanız, İkincil DNS eklemek oldukça kolay bir süreçtir. Yönetim sisteminizde, erişim ve kontrol panellerinizde herhangi bir değişiklik yapmadan, DDoS Korumalı ve Anycast DNS'ye şeffaf bir şekilde geçiş yapabilirsiniz.

ClouDNS’in İkincil DNS kullanmanın ek yararları:

 • Bulut tabanlı altyapı: ClouDNS, bulut tabanlı altyapı hizmeti olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Senkronizasyon ve veri dağıtımı için kendi geliştirdiğimiz sistemimiz, gerçek zamanlı olarak her bölgedeki DNS bölgelerinin durumunu izlemenizi sağlar. Hizmetimizle, istediğiniz zaman anında ek DNS kaynakları ekleyebilirsiniz.
 • DDoS Koruması: DDoS saldırılarının son zamanlardaki yükselişi göz önüne alınırsa, şirketlerin bir aktif korumaya sahip olmaları giderek daha önemli hale geliyor. DNS tabanlı saldırılar için kendi geliştirdiğimiz korumamız, birden fazla DDoS koruma tesisi üzerindeki DDoS saldırılarının her türünü azaltmak için tasarlanmıştır. Lider DDoS Mitigation şirketleri ile uzun yıllara dayanan ortaklıklarımızla beraber, uzmanlarımız yeni DDoS Mitigation teknolojilerinde, geniş deneyime sahiptir.
 • Anycast DNS: Son kullanıcılara ve çözümleyicilere en hızlı olası DNS yanıtları. Her bir POP'ta gerçek donanım, rota izleme ve tam çift yığın ağı (IPv4 ve IPv6) bulunur.
 • Çalışma Süresi Garantisi: ClouDNS, %10,000 çalışma zamanı Hizmet Düzeyi Anlaşmasını (SLA) garanti eden ilk DNS sağlayıcısıdır. Kesinti süresinin her dakikasında hesabınızı yüz dakika uzatırız.
 • Garantili en düşük fiyatlar: Sektördeki en düşük fiyatları garanti ediyoruz. İkincil DNS hizmeti için daha düşük bir fiyat bulursanız, anlaşmanızı aynı fiyatla anında değiştiririz.
 • 24/7 Destek: Ne olursa olsun, hangi gün olursa olsun kesintisiz, kesintisiz ağ izleme ve desteği sağlıyoruz.

Bu üstün avantajları düşünün ve İkincil DNS'yi kullanmaya başlayın. Ayrıca, web sitemizde bu sürecin nasıl kurulacağına dair birçok öğretici olduğunu unutmayın.

DDoS Business

$17.95/Ay

DDoS Professional

$4.95/Ay

Premium M

$4.95/Ay

Premium S

$1.95/Ay
DNS bölgeleri: 250 50 75 25
DNS kayıtları: Sınırsız Sınırsız 3,500 1,000
Aylık DNS sorguları: Sınırsız Sınırsız Sınırsız Sınırsız
İkincil DNS bölgeleri: yes yes yes yes
İkincil DNS için DNSSEC: yes yes yes yes
DDoS Koruması: yes yes no no
Completely free trial. No credit cards required. No tricks.

Need a cutom quote?

Please write us at sales@cloudns.net for a custom quote, additional zones or set up of a branded DNS service.

Çerezler hizmetlerimizi sunmamıza yardımcı olur. Hizmetlerimizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı kabul edersiniz. Daha fazla bilgi edin